Idealny salon – jak połączyć modę i wygodę?

Mogłoby się wydawać, że samodzielne urządzenie salonu jest trudne. Potrzebujemy wielu elementów. Ciężko jest zachować zdrowy rozsądek. Wiele osób podczas doboru mebli kieruje się głównie wyglądem wizualnym. To wielki błąd. Priorytetem jest to, aby pomieszczenie nie sprawiało żadnych problemów podczas codziennego użytkowania. Właśnie dlatego w pierwszej kolejności należy planować, a dopiero później kupować. Możemy stworzyć wnętrze praktyczne, a zarazem efektowne. Z pewnością zrobi ono wrażenie na najbardziej wymagających osobach.

Funkcjonalne meble
W sklepach meblarskich bez trudu znajdziemy meble, które można wykorzystać na kilka różnych sposobów. Jest to najlepsza opcja, jeśli chcemy, aby pomieszczenie były urządzone z głową. Świetnym przykładem jest sofa rozkładana. Może mieć ona różne formy, czy też rozmiary. W tym temacie panuje pełna dowolność. Sofy rozkładane z funkcją spania wyposażone są w pojemniki na pościel. Oczywiście możemy w nich przechowywać wiele różnych przedmiotów np. zimową odzież, która zajmuje w szafie bardzo dużo miejsca. Taki model sprawdzi się w szczególności w niewielkich mieszkaniach. Bardzo często jest tak, że mamy problem z zagospodarowanie przestrzeni i stale brakuje nam miejsca. Każda dodatkowa skrytka wydaje się być strzałem w dziesiątkę.

Stół rozkładany również jest godny polecenia. Na co dzień może zmieścić się przy nim 2-4 osoby. Ustawiony w salonie nie będzie utrudniał przemieszczania się. Na specjalne okazje możemy go rozłożyć, dzięki czemu blat powiększy się kilkakrotnie. Jest to genialne rozwiązanie, które nie wymaga dużego nakładu finansowego. Oczywiście potrzebne nam są również krzesła do jadalni, które powinny posiadać solidną i odporną na zniszczenia konstrukcję.

Niebanalny design
Modne wnętrze to takie, gdzie znajdują się również meble o dekoracyjnym charakterze. Nie potrzebujemy wiele. Czasami wystarczy fotel wykonany z łączonych materiałów, czy też kolorowa półka. Jednym małym akcentem można diametralnie odmienić aranżację. Nie będzie nas to kosztować wiele. Nie zapomnijmy także o dekoracjach. To ozdoby mają bezpośredni wpływ na efekt końcowy.

Planując wystrój salonu dobrze jest pomyśleć o takich szczegółach, jak np. poszewki na poduszki, wazony, dodatkowe oświetlenie. Jeśli pomieszczenie będzie posiadało dodatkowe lampy, to wieczorem zapanuje w nim magiczny klimat. Wielką zaletą jest to, że lampa może być nie tylko praktyczna, ale również dekoracyjna. W salonie nie powinno zabraknąć również obrazów lub innych ozdób ściennych.